Internet według Doroty, czyli subiektywny przewodnik po ciekawych stronach WWW
Blog > Komentarze do wpisu
Kto pamięta tamte czasy?

Bar Smok w Krakowie - zdjęcie z serwisu Tamteczasy.pl

Tamte, czyli dawne. Ale i takie, które jeszcze dobrze pamiętamy. Właśnie one przywoływane są w niedawno powstałym serwisie Tamteczasy.pl.
Był na przykład w Krakowie Bar Smok (na tym zdjęciu już w fazie schyłkowej, taki "Smok późny"), z charakterystycznym szyldem. Stał tuż obok dworca PKP. Kojarzy mi się właściwie jako obiekt widziany z zewnątrz (w środku byłam tylko raz, po całonocnej podróży z praktyki terenowej na Kujawach, w pociągu z "miejscami siedzącymi" na podłodze w korytarzu).
Tego Smoka już nie ma - został zburzony, by zrobić miejsce dla kawałka tzw. "nowego miasta". Ale że z owego śmiałego projektu nic nie wyszło, na włościach Smoka oraz w jego okolicy powstał hotel i wielka, pudełkowata Galeria Krakowska, do której brzuszyska trafiają zdezorientowani podróżni, usiłujący się wydostać z dworcowych tuneli. Galeria (niech Was nie zmyli nazwa - to obiekt handlowy, nie artystyczny) w pewnym sensie kontynuuje więc krakowskie tradycje - zastąpiła smoka i pożera, aktualnie turystów i klientów.
To taki jeden przykład nieistniejącego, a przypomnianego w serwisie Tamteczasy.pl miejsca. Porozglądajcie się, może też w nim coś znajomego odkryjecie.
sobota, 19 września 2009, dogin

Polecane wpisy