Internet według Doroty, czyli subiektywny przewodnik po ciekawych stronach WWW
Blog > Komentarze do wpisu
Słowa na czasie

„Udusić” - w połączeniu: udusić kogoś gwałtownie, „ryczeć” - dziś ryczą, jutro będą bić; „wtargnąć” – wtargnięcie zamaskowanych narodowców na czyjś wykład; „pomścić” – X-a pomścimy; „kosmita” - kosmita wylądował na UJ i nie chciał wracać.

Ten osobliwy zestaw słów pochodzi z serwisu Słowa na czasie. Dotyczy słów używanych szczególnie często w gazetach między 18 a 24 lutego. Serwis (za którym stoi Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Języka Polskiego) robi takie statystyki na bieżąco. Organizują też plebiscyt na słowo roku. I tak - w 2012 r wygrał „parabank”, który wyprzedził  m.in. „kryzys”, „leminga” i „ministrę”. Rok wcześniej wygrało słowo „prezydencja”, tuż za nim też był „kryzys”.

Co wygra w roku 2013? A kto to może wiedzieć, co się jeszcze wydarzy...

sobota, 02 marca 2013, dogin
Tagi: ciekawe

Polecane wpisy

Komentarze
2014/02/05 10:13:18
Wynajmuje mieszkanie i rachunki dzielę ze współlokatorami, nie wiedziałem, jak mam w tym roku rozliczyć się z podatku przy użyciu Program pit. Publikacja rozwiała moje wątpliwości i udzieliła wskazówek, co i jak mam robić, by płacić niższe podatki. Polecam wszystkim, który wynajmują mieszkanie lub chcą wynająć, jak przeczytacie przestaniecie się bać i zabezpieczycie swoje interesy.
Wiem jedno na pewno, mój 1% dostanie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!