Internet według Doroty, czyli subiektywny przewodnik po ciekawych stronach WWW
Blog > Komentarze do wpisu
Prześladowani i zabijani

Miliony chrześcijan na  świecie doświadcza prześladowań. Są poddawani rozmaitym represjom, wypędzani, w okrutny sposób mordowani. Dokumentująca takie przypadki organizacja Open Doors  opublikowała listę państw, w których dochodzi do takich aktów przemocy. W czołówce znalazły się: Północna Korea, Somalia, Irak, Syria, Afganistan, Sudan. Generalnie: Azja i Afryka. 

Raport 2015 dostępny jest także w polskiej wersji (ZOBACZ>>>)

 

 

Inny raport na podobny temat opublikowała w ubiegłym roku organizacja Aid to the Church in Need (tutaj można zobaczyć jego pełną wersję, z interaktywną mapą). Dotyczy wolności religijnej i sytuacji w poszczególnych państwach. Autorzy brali pod uwagę wydarzenia z lat 2012-14. Wniosek: sytuacja w wielu krajach zmienia się, i są to zmiany na gorsze - zwłaszcza tam, gdzie do głosu dochodzi radykalny islam.

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się obecnie np. w Syrii, następny raport będzie jeszcze straszniejszy. W mrocznych czasach żyjemy.

czwartek, 27 sierpnia 2015, dogin

Polecane wpisy

  • Z Syberii do Afryki

    Wyszły z Armią Andersa, trafiły do Afryki. Zobacz film o polskich dzieciach w Afryce >>>

  • Rok 1934. Powódź stulecia

    Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe - Z dachów zatopionych domów zagrożeni ludzie wyciągają ręce prosząc o ratunek, którego nie można im udzielić. Płyną całe domy po

  • Wiejscy muzykanci

    Nagrania audio i wideo, wywiady, archiwalne zdjęcia - to wszystko gromadzi Fundacja Muzyka Odnaleziona . Większa część tych zbiorów to kolekcja Andrzeja Bieńkow

Komentarze
2015/08/27 13:46:59
Mnie się wydaje, że gdyby wolni i rzekomo tolerancyjni ludzie Europy, Zachodu brali pod uwagę stan tolerancji wobec wyznawców innych religii, to powinni tam po prostu przestać jeździć jako turyści i nie nawiązywać kontaktów handlowych. na pewno nie zawsze by to pomogło, podziałało, ale taka Tunezja czy Egipt to państwa w dużej mierze żyjące z turystów.
-
2016/05/13 15:05:03
'radykalny islam' jest radykalny, natomiast my również nie wykazujemy się specjalną tolerancją.
-
2017/01/09 18:37:28
Niestety hipokryzja jest widoczna po obu stronach i nic nie zapowiada, by się to miało zmienić.